Navigation


Předvánoční akademie se povedla

V neděli 6. prosince, na Sv. Mikuláše, se opět po roce konala v místní sokolovně předvánoční akademie, na které se sešly děti, které pravidelně navštěvují sokol. Děti se svými cvičiteli předvedly svým rodičům, prarodičům a dalším příbuzným, jak cvičí během roku v hodinách. Nejmladší děti nacvičily krátkou skladbu s velkými míči a cvičební pomůckou vyrobenou z PET lahví a také opičí dráhu, kde ukázaly, jak zvládají plazení, kotouly, prolézání a skoky. Mladší žáci a žákyně si připravili vystoupení na hudbu a přeskoky přes nářadí a také cviky na gymnastickém koberci. Děti z oddílu gymnastiky sklidily potlesk za náročné cvičení na kladině, na lavičce a na hrazdě. Na akademii vystoupily také dva oddíly mažoretek z Lošova, které si připravily moc hezké skladby. Pro návštěvníky bylo připraveno dobré domácí slané a sladké občerstvení a vánočně vyzdobený sál. Velké poděkování patří všem dětem, které se pečlivě připravovaly a svá vystoupení zvládly na jedničku.


Předvánoční akademie 6. prosince 2015

Zveme všechny děti, rodiče, prarodiče a další členy rodiny na předvánoční akademii, která se uskuteční v neděli 6. 12. 2015 v 14:30 hod. Děti ze všech oddílů vystoupí s ukázkou ze cvičení, předvedou, co se v hodinách učí a co je baví. Přijďte je podpořit a zároveň si užít pěkné odpoledne. Odpoledne zpestří malé mažoretky se svým vystoupením.


Nocování s Mimoni se líbilo

Letošního nocování v sokolovně s tématem "Nocování s Mimoni" proběhlo z pátku na sobotu 20. - 21. listopadu 2015 a zúčastnilo se ho celkem 36 dětí ze všech sokolských oddílů - předškolní děti, školní děti a gymnastiky. Během večera děti hrály hry, soutěžily, modelovaly z plastelíny, malovaly si a před spaním se dívaly na pohádku o Mimoních. Večer si daly svačinku z domu, čaj a ovoce, ráno je čekala vánočka s čajem. Děti byly moc šikovné, starší se pěkně staraly o ty mladší a i díky tomu proběhlo nocování bez problémů a děti říkaly, že se jim nocování líbilo a byly spokojené! I my cvičitelé jsme si večer užili a myslíme si, že příští rok můžeme nocování zase zopakovat.


Nocování v sokolovně 20.-21.11.2015

Zveme všechny děti, které chodí do sokola, na dobrodružný večer a noc v sokolovně. Děti čeká večer plný her, soutěží, promítání pohádek a dalších zajímavých věcí. Sraz dětí bude v pátek 20. 11. v 17:30 hod. v šatně sokolovny. Hlásit se můžete u svých cvičitelů. Poplatek je 50 Kč za dítě. Další podrobnosti můžete najít v pozvánce nebo Vám je rádi sdělí cvičitelé. Těšíme se na všechny děti!


Závody zdatnosti, 26. 9. 2015, Na Letné, zápis 9:30-10hod., startovné 20 Kč

Cvičení ve školním roce 2015/2016

Milé děti a rodiče,
po prázdninové přestávce začínáme zase cvičit v sokole a zveme děti do následujících cvičení:
1) Rodiče s dětmi, úterý, 10:00 – 11:00 hod., od 8. 9. 2015, cvičitelka Tereza Procházková
2) Děti 4 – 6 let, středa 17:00 – 18:15 hod., od 16. 9. 2015, cvičitelka Lenka Soukeníková a Jarka Pechová
3) Mladší žactvo (1. - 4. třída), pondělí 17:00 - 18:30 hod., od 14. 9. 2015, cvičitelka Veronika Jaklová
4) Gymnastika, pátek, 16:30 – 18:00 hod., od 4. 9. 2015, cvičitel Milan Fait.
Přijďte se podívat nezávazně do kterékoliv hodiny, budeme se na Vás těšit!!!
Cvičitelé

Závody zdatnosti, 26. 9. 2015


Závody kol, odrážedel a koloběžek, 6. 6. 2015

Dne 6. 6. 2015 proběhne již druhý ročník závodu odrážedel, kol a koloběžek. Zveme všechny děti a jejich rodiče.

Kontakt: Jaroslava Pechová, email: jarka.tomkova@email.cz, tel.: 732 140 646


Dětský maškarní šibřinkový bál, 21. 2. 2015


Předvánoční akademie

Sobotní odpoledne, 6. prosince 2014, patřilo všem dětem, které pravidelně navštěvují hodiny cvičení v místní sokolovně. Akademie je pro ně takovým slavnostním zakončením celoročního úsilí, kdy můžou své dovednosti ukázat svým nejbližším.
S ukázkou cvičení vystoupily tři oddíly cvičení, děti od 4-6let, oddíl gymnastiky a oddíl školních dětí. Při vystoupení bylo vidět, že děti cvičení baví, že si ho užívají a mají radost, že se můžou pochlubit před svými rodiči a dalšími členy rodiny. Letošní akademii zpestřilo vystoupení dvou oddílů mažoretek, z Olomouce a z Lošova, za které si odnesly zasloužený potlesk.
Odpoledne zpříjemnilo také přichystané domácí občerstvení, ať už slané nebo sladké. Věříme, že všichni strávili příjemné adventní odpoledne.


Nocování v sokolovně

I v letošním roce se děti, které jsou členy sokola, mohly těšit na dobrodružné nocování v sokolovně, které tentokrát proběhlo z pátku 28. 11. na sobotu 29. 11. 2014. Děti všech věkových kategorií se scházely v sokolovně od půl šesté se vším potřebným, co k nocování patří – se spacáky, karimatkami, baterkou, oblečením, hodně dětí i se svým oblíbeným polštářkem nebo plyšákem na spaní. Sešel se rekordní počet dětí, 51! Všechny se těšily, jak stráví večer a noc se svými kamarády ze cvičení, ze školky nebo ze školy.
Děti se podle zájmu zapojily do hraní her, cvičení na nářadí nebo vykreslování omalovánek. Překvapením večera byl pravý vojenský spacák, se kterým si mohly děti vyzkoušet různé hry a všichni se pod něho schovali jako do domečku. Ke svačině měly děti nachystané ovoce a čaj, k večeři si pochutnaly na svém přineseném jídle a ráno si mohly pochutnat na vánočce a čaji. Před spaním na děti čekalo promítání pohádek, při kterém někteří dříve, někteří později, usnuly.
Večer i noc proběhla bez problémů, děti si pohrály a popovídaly se svými kamarády a vyzkoušely si spaní ve spacáku a na karimatce nebo žíněnce, které byly po celém obvodu sokolovny. Děti byly spokojené, cvičitelé unavení, ale spokojení a rádi, že se podařilo akci při takovém velkém počtu dětí dobře zvládnout.
Nejmladší holčičce, která se nocování zúčastnila, byly necelé tři roky, večer i noc krásně zvládla hlavně díky péči starších kamarádek, které ji mezi sebe přijaly a staraly se o ni.
Počet dětí, které se nocování zúčastnily, byl pro nás opět ukázkou, že děti o takové akce mají zájem a že má smysl je pro ně organizovat.


Předvánoční akademie 6.12.2014

Zveme všechny děti, rodiče, prarodiče a další členy rodiny na předvánoční akademii, která se uskuteční v sobotu 6. 12. v 14:30hod. Děti ze všech oddílů vystoupí s ukázkou ze cvičení, předvedou, co se v hodinách učí a co je baví. Přijďte je podpořit a zároveň si užít pěkné sobotní odpoledne. Odpoledne zpestří malé mažoretky se svým vystoupením.


Nocování v sokolovně 28.-29.11.2014

Zveme všechny děti, které chodí do sokola, na dobrodružný večer a noc v sokolovně. Děti čeká večer plný her, soutěží, promítání pohádek a dalších zajímavých věcí. Sraz dětí bude v pátek 28. 11. v 18hod. v šatně sokolovny. Hlásit se můžete u svých cvičitelů. Poplatek je 50 Kč za dítě. Další podrobnosti můžete najít v pozvánce nebo Vám je rádi sdělí cvičitelé. Těšíme se na všechny děti!


Halloween 30. 10. 2014

Zveme všechny děti i dospělé ve čtvrtek 30.10.2014 v 17:30 hod do starého parku ve Velké Bystřici na Halloweenskou stezku odvahy. Sraz bude u dřevěného mostu za kolejema. Děti čeká dobrodružná stezka s plněním úkolů od víly Barunky. Masky a lampiony budou vítány. Svíčky a oheň prosím neberte!!


Cvičení 27. a 29. 10. 2014

V pondělí 27. 10. a ve středu 29. 10. 2014 se nekoná cvičení školních a předškolních dětí z důvodu podzimních prázdnin.


Cvičení v sokole po prázdninách, 15. 9. 2014

Po prázdninách začíná opět cvičení v sokole. První cvičení pro předškolní děti (3-6 let) bude ve STŘEDU 17. září od 17-18:15 hod. A jsme moc rádi, že můžeme pozvat ke cvičení i naše nejmenší děti společně s rodiči (cca od 1,5 roku do tří let), a to pravidelně každé ÚTERÝ od 10-11:30 hod., počínaje 7. říjnem. Těšíme se na všechny pohybuchtivé děti a rodiče!!!!


ZÁVOD ZDATNOSTI, 27. 9. 2014

V SOBOTU 27. září zveme všechny děti na Letnou na ZÁVOD ZDATNOSTI, registrace probíhá od 9:30-10 hod, startovné je 20 Kč. Na děti čeká plno zajímavých disciplín.


Závody kol, odrážedel a koloběžek

Jak určitě všichni víte, minulou neděli 18. května 2014 se ve Velké Bystřici uskutečnil první ročník dětských závodů kol, odrážedel a koloběžek, které pořádal náš sokol. U venkovní akce je vždycky riziko, jaké bude počasí, a "ledoví muži" si s námi opravdu zahrávali, ale nakonec jsme se nenechali odradit, a to se vyplatilo! Závodilo se v pěti kategoriích: 1) odrážedla plastová, 2) odrážedla kovová, 3) kola 4- 6 let, 4) kola 7 - 10 let a 5) kategorie byly koloběžky.
I přes chladné a zamračené počasí závodilo celkem 69 dětí a jejich rodičů! Byl to první ročník závodů takového typu a pro hodně dětí to byly vůbec první závody v životě. Všichni závodili s obrovským zápalem a bylo vidět z tváří dětí i rodičů, že z toho mají radost, že je to baví a o to nám šlo! Rodiče povzbuzovali své potomky jak jen mohli, hodně z nich i s dětmi běželo, bylo vidět, že si závody všichni přítomní užili.
Bylo až dojemné vidět ty nejmenší na odrážedlech, jak se snaží, jak jim rodiče a ostatní přítomní fandí. Ani malá tříletá Anetka se nevzdala a na své plastové koloběžce dojela statečně do cíle, a za to si zasloužila zvláštní odměnu - plyšáčka a lízátko, a její "Huráááá" si budeme dlouho pamatovat :-) I starší děti se nenechaly zahanbit a snažily se, co jim síly stačily. Závodit mohli nakonec i dospělí, když se spontánně rozhodlo, že si půjčí koloběžky od firmy Kostka, jejíž zástupce přijel na akci na vlastní žádost a koloběžky půjčoval všem zájemcům zdarma. I dospělí jeli, co to jen šlo a někteří zjistili, že na koloběžce to není zase tak jednoduché, jak to vypadá :-)) Organizaci a samotný průběh závodů zajišťovalo cca 15 členů T.J. Sokol V. Bystřice a další dobrovolníci - těm všem patří velký DÍK, bez nich by závody nebyly možné !!!
Odměny za první tři místa pro všechny kategorie věnovalo město Velká Bystřice, které také poskytlo dokonalé zázemí pro nás jako organizátory i pro velké a malé závodníky!! Darem pomohla paní Menšíková z drogerie Berťas a paní Hanka Teličková z dětského bazárku, všem moc děkujeme !!! Všechni děti, které závodily, dostaly sladkou odměnu a věřím, že si odnesly hezký zážitek. Na konec bych chtěla zmínit také to, že důležité bylo, že se nikomu nic nestalo a přítomná zdravotnice nemusela naštěstí zasahovat. DĚKUJEME VŠEM MALÝM ÚČASTNÍKůM a JEJIM RODIČůM, že přišli, protože bez nich by závody neměly smysl!


Hledáme cvičitelku pro cvičení rodičů s dětmi.

Zájemci kontaktujte některého ze cvičitelů.


Závody kol, odrážedel a koloběžek, 18. 5. 2014

Všechno už je na neděli nachystané, odměny pro děti, diplomy, místo piva bude teplý čajík, tak teď už jenom, aby se to počasí umoudřilo a v neděli nepršelo :-((( držte pěsti!!! těšíme se na všechny závodníky!

Kontakt: Jaroslava Pechová, email: jarka.tomkova@email.cz, tel.: 732 140 646


Dětský maškarní šibřinkový bál, 22. 2. 2014


NOC s Medvídkem PÚ, 30. 11. 2013 - 1. 12. 2013